تبلیغات
وبلاگicon
.:: فرهنگ پایداری - کانون فرهنگی نورباران ::. - دوران تحصیلات شهید شریف واقفی

.:: فرهنگ پایداری - کانون فرهنگی نورباران ::. - دوران تحصیلات شهید شریف واقفی

معرفی شهدا و زنده نگه داشتن فرهنگ پایداری وظیفه ایست که در قبال شهدا داریم

امیدواریم کار کوچکی در قبال جانفشانی های شهدا و جانبازان و همه ی رزمندگان باشد,
.:: شاید جنگ خاتمه یافته باشد اما مبارزه هرگزپایان نخواهد یافت ::.
کانون فرهنگی بسیج نورباران
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

عضویت

نظر سنجی

کتاب الکترونیکی بعدی از کدام شهید باشد؟
امکانات دیگر


 

حمایت میکنیم

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com -------------------------------------------------- عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir -------------------------------------------------- پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون -------------------------------------------------- --------------------------------------------------

 

تبلیغات


 

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

نویسندگان

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

هنگامی که شیپور جنگ نواخته شود ؛ شناختن مرد از نامرد آسان می شود ، پس ای شیپورچی بنواز . شهید مصطفی چمران
بسم رب الشهدا و الصدیقین
ورود
| نویسنده: labeik ya s.a.kh

در ورود به دبستان با توجه به امتحاناتی كه از او نمودند، شایستگی او در ارتقاع به كلاس های بالاتر مورد تایید قرار گرفت ولی كمی سن مانع این كار بود لذا در هفت سالگی در كلاس دوم دبستان به تحصیل پرداخت. تحصیلات ابتدایی را در دبستان پرورش و متوسطه را در دبیرستان صائب اصفهان با معدل ۱۹.۹۷  در رشته ریاضی به پایان برد.

مجید در دوران تحصیل از شاگردان ممتاز بود به گونه ای كه مرتب مورد تشویق اولیای دبستان و سپس دبیرستان قرار می گرفت و به اخذ جوایزی چون قرآن مجید و كتاب شب های پیشاور و امثال اینها نایل شد.

او از هوش و ذكاوت خود در پیش برد اهداف اسلامی استفاده می كرد. در دبیرستان صائب به عنوان مسئول كتابخانه و منشی انجمن اسلامی دبیرستان كه خود در تشكیل آن كوشیده بود فعالیت می كرد.

مجید از همان خردسالی دریافت كه بزرگ ترین علت بدبختی مسلمانان پراكندگی آنها می باشد كه این پدیده از هدایای شوم استعمارگران و در راستای تحقق تز تفرقه بینداز و حكومت كن آنان می باشد و تنها راه رهایی را در اعتصام به حبل الله می دانست لذا در تجمع و تشكل و سازمان دهی دانش آموزان و حتی دبیران نقش به سزایی داشت و توانست خواست خود را از طریق تجمع آنها در اعیاد، سوگواری های مذهبی، بازدید از بیمارستانها و یتیم خانه ها، عملی نماید و از این رهگذر به نابسامانی ها و دردهای اجتماع آشنایی هر چه بیشتری حاصل نمود.

در پرتو این آگاهی ها به افشای برنامه های استعماری رژیم دست نشانده پهلوی از یك سو و اشاعه هرچه بیشتر دین مبین اسلام در بین دانش آموزان از سوی دیگر پرداخت.

دكتر صلواتی از مجید چنین یاد كرده است:

" ... ما سعی داشتیم افراد مؤمن و با تقوایی تربیت كنیم و بهترین روش ما این بود كه از سنین كودكی این كار را آغاز كنیم از جمله با مرحوم شهید مجید شریف واقفی كه در دبیرستان تحصیل می كرد آشنا شدیم و از او دعوت كردیم كه در مجامع و مجالس ما شركت كند و یك جلسه پنهانی از بچه ها و افراد و دانش آموزان با استعداد و فعال آن دبیرستان تشكیل دادیم. ما تعلیمات اسلامی خود را با برنامه های ایدئولوژی خودمان در آن جلسه آغاز كردیم و تمام افراد آن جلسه از جمله مرحوم شریف واقفی از كسانی بودند كه برداشت خیلی خیلی خوبی از این تعلیمات داشته و سازندگی ما روی آنها فوق العاده مؤثر بود. به طوری كه در زمانی كمتر از یك سال ما حتّی مجید را به جلسات كارگرها یا به جلسات بازاری ها برای سخنرانی و بحث می فرستادیم و با آنكه آنوقت جثه كوچكی داشت تحسین همگان را برانگیخته بود. استعداد فوق العاده اش، برداشت عالیش، زیركی اش و از همه مهم تر تقوی و خلوصی كه در این جوان بود همه را به شگفتی واداشته بود."
برچسب ها: تحصیلات شهید شریف واقفی ، دوران تحصیلات شهید شریف واقفی ، شهید شریف واقفی ، دوران تحصیلات ،
 
آخرین کتاب الکترونیکی تولید شده
چشمانی به وسعت آسمان