تبلیغات
وبلاگicon
.:: فرهنگ پایداری - کانون فرهنگی نورباران ::. - فعالیت های سیاسی

.:: فرهنگ پایداری - کانون فرهنگی نورباران ::. - فعالیت های سیاسی

معرفی شهدا و زنده نگه داشتن فرهنگ پایداری وظیفه ایست که در قبال شهدا داریم

امیدواریم کار کوچکی در قبال جانفشانی های شهدا و جانبازان و همه ی رزمندگان باشد,
.:: شاید جنگ خاتمه یافته باشد اما مبارزه هرگزپایان نخواهد یافت ::.
کانون فرهنگی بسیج نورباران
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

عضویت

نظر سنجی

کتاب الکترونیکی بعدی از کدام شهید باشد؟
امکانات دیگر


 

حمایت میکنیم

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com -------------------------------------------------- عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir -------------------------------------------------- پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون -------------------------------------------------- --------------------------------------------------

 

تبلیغات


 

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

نویسندگان

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

هنگامی که شیپور جنگ نواخته شود ؛ شناختن مرد از نامرد آسان می شود ، پس ای شیپورچی بنواز . شهید مصطفی چمران
بسم رب الشهدا و الصدیقین
ورود
| نویسنده: labeik ya s.a.kh
پس از عضویت مجید در سازمان مذكور، فعالیت سیاسی او آغاز گردید ولی از كم و كیف آن تا سال ۱۳۵۰ آگاهی چندانی در دست نیست. در این سال كه سازمان حدود ۹۰ درصد اعضای برجسته خود را از دست داد، مجید به عنوان یك عضو فعال و كارآمد در سمت معاون كاظم ذوالانوار فعالیت شدید خود را آغاز كرد و به كمك بعضی افراد سازمان به بازسازی آن پرداخت. بعد از دستگیری ذوالانوار در ۱۲ مهرماه ۱۳۵۰ مجید وارد كادر مركزیت سازمان شد و پس از شاخه ای شدن سازماندهی، در تابستان سال ۵۲ در رأس یكی از شاخه ها همراه رضا رضایی به كار پرداخت.

مجید علاوه بر عضو مركزیت مسئولیت های دیگری را نیز عهده دار بود از جمله:

 

۱. مسئول امنیتی سازمان:

حفظ و حراست و سازماندهی اعضا، كشف تاكتیك ها، شیوه ها و اقداماتی كه پلیس انجام می داد، شناسایی و اعلام كلیه منازل و مكان هایی كه پلیس برای دستگیری برادران و خواهران و یا سایر انقلابیون تحت كنترل و مراقبت داشت، كشف محل های تله گزاری شده توسط ساواك و نیز كسب اطلاعاتی از مراكز تجمع و تردد دشمن، جمع آوری اطلاعاتی از شخصیت های مؤثر رژیم، از جمله وظایف مجید بود. به همین منظور تحت مسئولیت و هدایت وی و كمك سایر برادران هر ماه نشریه ای داخلی به نام "نشریه امنیتی" منتشر می شد كه محتوای آن مطالب ذكر شده درباره او و همچنین بررسی و جمع بندی عملیات نظامی بود. نشریه فوق تا زمانی كه اداره آن به عهده مجید بود یعنی تا آذر سال ۱۳۵۳، یكی از منظم ترین نشریات درون سازمانی بود كه علی رغم تمام ضربات وارده هر ماه منتشر می شد. شعار نشریه فوق كه همیشه در بالای صفحه اول آن نوشته می شد، این كلام امام علی (ع) بود:

اِنَّ اخا العرب الارق و مَن نامَ لَم یُنِم عنه

برادر جنگجو و انقلابی هشیار است و اگر تو به خواب بروی دشمن از تو غافل نبوده و به خواب  نمی رود.

 

 

۲. مسئول گروه الكترونیكی:

مسئولیت دیگر مجید، در گروه الكترونیكی سازمان بود كه تحت عنوان هدایت و راهنمایی های او به دست آوردهای گرانقدری نایل آمده بود.

گروه الكترونیك توانسته بود بسیاری از فركانس ها و امواج دستگاه های مخابراتی نیروهای امنیتی را كشف و كنترل كند. از كمیته ساواك و گروه های ضربت تا شهربانی وژاندارمری و مناطق و مراكز چندگانه ساواك در شهر تهران و ... همه را كنترل می كرد. گروه همچنین توانسته بود ضمن كشف فركانس و به دنبال آن ساختن دستگاه های متناسب، جان بسیاری از برادران و نیز رزمندگان سایر گروه ها را از چنگال مزدوران ساواك نجات دهد. ساختن دیگر دستگاه های الكترونیك برای انجام بعضی عملیات استراتژیك و پیچیده كه تعدادی از آن ها در بعضی عملیات نیز به كار گرفته شد از دست آوردهای این گروه از سازمان بود و چه خدمت های گران بهایی كه از این رهگذر به كل جنبش های انقلابی ایران شد.

 

۳. مسئول رابط:

مسئول رابطه با برادران اعزامی به خارج از كشور و ارسال پیام، خبر و تحلیل برای آنها از جمله دیگر وظایف مجید بود. اخبار و نوشته هایی كه بسیاری از آنها در نشریات خارج از كشور طبع و نشر، یا در رادیوهایی كه آن زمان فعالیت تبلیغاتی داشتند پخش می شد.
برچسب ها: فعالیت های سیاسی ، فعالیت های سیاسی شهید شریف واقفی ، شهید شریف واقفی ،
 
آخرین کتاب الکترونیکی تولید شده
چشمانی به وسعت آسمان